آموزش کار با پروژه آماده افتر افکت(لوگو موشن) How To Use After Effects Template

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5

 

آموزش کار با پروژه آماده افتر افکت

معمولا افراد تازه کار زمانی که یک پروژه آماده افتر افکت حرفه ای را دانلود می کنند پس از باز کردن پروژه های آماده با کلی پوشه و لایه و … مواجه می شوند که ممکن است از کار کردن بر روی این پروژه ها پشیمان بشوند و به فرد دیگری بسپارند، اما افتر افکت برخلاف ظاهر نسبتا پیچیدش کار کردن با اون زیاد هم سخت و پچیده نیست، در این آموزش شما رو راهنمایی خواهیم کرد تا بتوانید با این پروژه ها کار کنید و به سلیقه خودتون ویرایش کنید و در نهایت خروجی مناسب بگیرید .

 

 قدم اول – پیش نیازهای دانلود پروژه آماده افترافکت

قبل از دانلود پروژه آماده افتر افکت می توانید سعی کنید نرم افزار افترافکت خودتون رو به آخرین نسخه آپدیت کنید معمولا برخی ارور ها با آپدیت نسخه افتر افکت شما حل خواهد شد .

از این قسمت میتونید پروژه های آماده رایگان افتر افکت نگارینو را مشاهده کنید.


قدم دوم –  باز کردن پروژه آماده افتر افکت

بعد از خارج کردن فایل پروزه آماده افتر افکت از حالت فشرده، ابتدا باید به دنبال فایلی با پسوند AEP باشید. این پسوند فایل های نرم افزار افتر افکت هست. ممکن است یک پروژه شامل چندین فایل AEP باشد مطابق ویدئو آموزشی بالا.

معمولا این تعداد فایل ها بر اساس انواع مختلف یک پروژه هست مثلا یک پروژ با تم تاریک ساخته شده و یک پروژه با تم روشن ، یا در یک پروژه از پلاگین خاصی استفاده شده و در یک پروژه دیگر استفاده نشده – یا اینکه عناصر پروژه بصورت جداگانه در فایلهای دیگر ذخیره شده و…

بعد از باز کردن پروژه در افتر افکت ممکن است با خطاها یا هشدار هایی مواجه شوید، برای حل این خطاها یا هشدارها میتونید این مطلب رو ببیند.

بعد از اینکه پروژه در افنر افکت باز شد مطابق ویدئو آموزشی کیفیت پیش نمایش رو بر روی Quarter  بزارید که سریعتر بتونید مشاهده کنید پیش نمایشی تغییراتی که اعمال خواهید کرد.

قدم سوم – یافت جزئیات پروژه و پوشه عکس و ویدئو و…

وقتی که پروژه آماده افتر افکت را باز کردید. به  پنجره Project بروید. در این پنل تمام فایل های استفاده شده در پروژه را می توانید ببیند. معمولا در هر پروژه این فایلها با هم متفاوت هست. به همین دلیل نمی توان یک راهنما دقیق در این خصوص ارائه داد. اما معمولا هر پروژه معمولا دارای یک سری پوشه و فایل به نام های Place Holder به معنای محل جایگذاری می باشد. حال این پوشه ها می تواند به نام های Video برای جایگذاری ویدئو دلخواه، Image یا Still برای جایگذاری عکس دلخواه و در نهایت Text یا Logo برای قرار گیری متن یا لوگو دلخواه، باشد.

 قدم چهارم –  جایگزاری عکس و ویدئوی دلخواه

در هر پوشه پروژه ممکن است چندین Comp کامپ وجود داشته باشد. برای دیدن این Comp ها با دوبار کلیک روی هر Comp، در قسمت تایم لاین باز میشود و می توانید فایلها یا فوتیج های مورد نظر خود را با کشیدن در محل تایم لاین قرار دهید .

قدم پنجم – جایگزاری متن فارسی در پروژه آماده افتر افکت

برای تایپ فارسی در افتر افکت میتونید هم بصورت مستقیم و هم با استفاده از اسکریپت arabic text اینکارو انجام بدید که میتونید راهنمای تایپ فارسی رو از این قسمت ببنید.

قدم ششم –  کامپوزیشن اصلی

بعد قرار دادن فایلهای تصویر ، ویدئو ، متن و.. برای دیدن پروژه اصلی باید main composition رو پیدا کنید و با دوبار کلیک بازش کنید که متحویات اون رو ببنید و بتونید جزئیات اون رو مثل رنگ و نور و… در پنل Effects Control به دلخواه خودتون تغییر بدید.

قدم هفتم – رندر یا خروجی گرفتن

بعد از انجام و جایگزین کردن فایلهای دلخواه خودمون در پروژه حالا نوبت این رسیده که از پروژه خودمون یک خروجی مناسب بگیریم، برای دیدن آموزش کامل خروجی گرفتن در افترافکت این آموزش رو مشاهده کنید.

برچسب ها:
21 مرداد 1402 مطالب آموزشی | ویدئوهای آموزشی 9144 بازدید
مطالب آموزشی مرتبطآخرین مطالب آموزشی در این دسته بندی
مطالب مرتبط بیشتر