نحوه نصب اکشن Action در فتوشاپ ۲۰۱۹

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

نحوه نصب اکشن Action در فتوشاپ ۲۰۱۹

اکشن فتوشاپ چیست ؟

اکشن‌های فتوشاپ میتوانند منابع فوق‌العاده‌ای هستند برای صرفه‌جوئی در زمان، در واقع اکشن‌ها مجموعه یک سری مراحل از پیش انجام شده در فتوشاپ هستند که بطور خودکار عمل میکنند تا افکت مورد نظر را بر روی تصاویر شما در کمترین زمان اعمال کند و تصاویری با افکت های فوق العاده ای خلق کند . شاید این مراحل را شما بخواهید انجام بدهید شامل ده ها لایه و ماسک های مختلف باید استفاده کنید و چند ساعتی برای ساخت افکت مورد نظر خود صرف کنید ولی با استفاده از اکشن میتوانید تمام مراحل خلق یک افکت را یکجا داشته باشد و بر روی تصویر خود اعمال کنید ، همچنین پسوند اکشن های فتوشاپ atn. میباشد .

 

نصب و راه اندازی اکشن در فتوشاپ

۱- ابتدا اکشن مورد نظر خود را از این قسمت دانلود و از حالت فشرده خارج نمایید، برای اجرای اکشن فتوشاپ میتوانید ابتدا نرم افزار فتوشاپ را اجرا کنید سپس روی اکشن دانلود شده دوبار کلیک کنید یا اینکه به نرم افزار فتوشاپ رفته و از منوی Window گزینه Alt+F9) Action) را زده تا پنل مربوط به اکشن در نوار ابزار سمت چپ باز شود و قسمت پنل اکشن بر روی آیکون   کلیک کرده و گزینه Load Action را کلیک کنید تا پنجره آدرس دهی باز شود و مسیر اکشن را وارد کنید .

 

۲- پنل مربوط به اکشن ها در نوار سمت چپ نمایان شده و با باز کردن این گزینه میتونید اکشن های نصب شده را مشاهده کنید و روی پوشه مربوط به اکشن مورد نظر کلیک کنید تا متحوایات آن را مشاهده کنید .

 

۳- معمولا اکشن های فتوشاپی را که دانلود کنید یک فایل راهنما نیز وجود دارد که مراحل اجرای اکشن را توضیح میدهد ،البته مراحل در اکشن های مختف متفاوت بود ، معمولا برای اجرای یک اکشن روی یک تصویر روی بالاترین لایه کنید که در این اکشن STEP1 هست و سپس دکمه   را زده تا اکشن اجرا شود ، و سپس بعد اجرای مراحل نوبت به اجرای STEP2 میباشد و همینطور الی آخر ، در بعضی از مراحل نیاز هست که شما قسمتی از تصویر را با ابزار Selection انتخاب کنید با استفاده از Brush یک قسمت را براش بزنید که معمولا در فایل راهنمای اکشن این توضیحات وجود دارد .

 

مشاهده
20 فیلتر محبوب اینستاگرام برای فتوشاپ
برچسب ها:
12 شهریور 1398 مطالب آموزشی | مقالات آموزشی 7609 بازدید
مطالب آموزشی مرتبطآخرین مطالب آموزشی در این دسته بندی
مطالب مرتبط بیشتر