موشن گرافیک چیست؟ قسمت دوم

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

موشن گرافیک 

موشن گرافیک چیست؟  motion graphics همان انیمیشن است، با این تفاوت که در آن، متن ، یک مولفه اصلی محسوب می شود. در اصل، موشن گرافیک، طراحی گرافیکی متحرک است .

موشن گرافیک ، روشی برای ارتباط با بیننده است و میتواند مفهوم و عمق داستان را براحتی برساند . موشن گرافیک همراه با موسیقی ، می تواند تاثیر بیشتری بگذارد . ما از موشن گرافیک برای ساخت آگهی ها، تیزرهای تبلیغاتی، عناوین فیلم ها، توضیح دهنده ها( یا همان explainer) میتوانیم استفاده کنیم و همچنین آنها را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام به اشتراک بگذاریم .

 

 

 

نمونه های کاربردی موشن گرافیک

بیایید نگاهی به نمونه های کاربردی موشن گرافیک در عمل داشته باشیم .

برندینگ

برندینگ یا همان برندسازی، فرایند مدیریت کردن شهرت کسب و کار است که در آن، از میان همه خصوصیت های مربوط به یک برند، به دنبال انتخاب تاثیرگذار ترین عوامل بوده تا آن را برای مشتریان پررنگ تر و شفاف تر کند.
در واقع برندینگ یا بعنوان دیگر دیجیتال برندینگ به صاحبان مشاغل کمک می کند تا در دنیای دیجیتالی امروز محصولات شان را به سرعت و آنلاین در خدمت مشتریان قرار دهند.
با ایجاد و گسترش برندینگ ، مفهوم دیجیتال برندینگ شکل گرفت. برندینگ و هویت سازی برند با گسترش دیجیتال، بستری به نام برندینگ دیجیتال پیدا کرد.
با ساخت یک موشن گرافیک جذاب میتوانید آنگونه که خودتان می‌خواهید، به مشتریان معرفی می‌شوید، نه آنطور که آنها می‌خواهند.
شما با کمک یک موشن گرافیک می توانید به راحتی با ذهن مشتریان خود رابطه برقرار کنید و به سرعت آن ها را مجاب به خرید نمایید.امروزه که محتوای ویدئویی از اهمیت بالایی برخوردار میباشد با ایجاد یک موشن گرافیک جذاب ، یک بازاریابی قدرتمند انجام داده اید که در رأس همه بازاریابی ها قرار می گیرد و شما در برندینگ سعی کرده اید که حس خوبی از یک نام خاص در ذهن مخاطبان خود القاء نمایید و به آن برند ارزش و مقام بالایی در جامعه ببخشید.

 

 

عناوین تلویزیونی

از موشن گرافیک برای عنوان اصلی فیلم ها و سریال ها نیز استفاده میشود با قرار دادن یک متن که با افکت هایی همراه است میتواند به فیلم جذابیت آن بیافزاید این عناوین متحرک میتواند بیانگر زندگی درونی شخصیت ها باشند ، و داستان را به نحوی زیبا به تصویر میکشد .

 

بیان داستان

اگر بخواهیم تعریف دیگری از موشن گرافیک ارائه دهیم، می تواند اینگونه باشد: آنها تصاویری متحرک برای بیان روایت ها هستند که میتوانید منظور خود را در قالب یک موشن گرافیک به مخاطبان برسانید . شما می-توانید از موشن گرافیک ها برای روایت و ساخت یک آگهی یا حتی یک فیلم کوتاه استفاده کنید ، یا اینکه می-توانید برای ساخت یک موزیک ویدیوی استفاده کنید که خود موشن گرافیک ، بیانگر یک داستان جداگانه ای است که مکمل آهنگ می باشد و تاثیر مثبتی در ذهن مخاطبان میگذارد .
برای به اشتراک گذاشتن چیزی که مهم است، نیازی به رنگ و طرح های تخیلی نیست. گاهی ساده ترین طرح ها می توانند یک داستان را به صورت مستقیم نشان دهند، و در عین حال کلیت داستان را هم حفظ می کنند.

 

 

اشتراک گذاری ویدیویی از یک محصول

فیلم های محصولات، روشی عالی برای قرار دادن محصول در مقابل دید مشتریان و افزایش فروش است. موشن گرافیک ها می تواند در ساخت فیلم های محصولات به شما کمک کنند ، و به دلیل جذابیت آن نتیجه ای متفاوت برای شما به همراه خواهد داشت .

 

 

ایجاد آگاهی

از موشن گرافیک برای عنوان یک موضوع مهم در قالب اطلاع رسانی به مردم نیز میتوان استفاده کرد ، و این موضوعات در قالب یک موشن گرافیک همراه با موزیک پس زمینه و صدای گوینده میتواند اطلاع رسانی ما را در خصوص یک مسئله به طوری جذاب و ماندگار بیان کند .
شما می توانید از موشن گرافیک های ساده در ویدئوهای آگاهی بخش ، انگیزشی و توضیحی خودتان استفاده کنید. یک داستان قدرتمند بسازید و از انیمیشن برای تقویت آن استفاده کنید.

 

اینفو گرافیک

شما می توانید تمامی خدماتی را که قرار است به مشتریانتان ارئه دهید بصورت موشن گرافیک به اطلاع آنها برسانید. یک اینفو گرافیک زیبا و جذاب می تواند سریع تمام خدمات شما را به صورت جذاب در ذهن مخاطب هک کند .

 

توضیح یک مفهوم

موشن گرافیک ها برای ساخت یک ویدیوی توضیحی قدرتمند، عالی هستند. شرکت ها و اشخاصی هستند که از موشن گرافیک ها برای به تصویر کشیدن توانمندیهای خودشان استفاده می کنند. این یک روش موثر برای حمایت از یک مفهوم است، چون می تواند به بیننده کمک کند تا آن را به گونه ای تجسم کند دهد که حتی یک نمایش هم نتواند این کار را انجام دهد.
برای ویدئوهای آموزشی یا محصولات خود یک ویدیوی توضیحی بسازید ، و از موشن گرافیک برای تقویت یک مفهوم استفاده کنید، و به بینندگانتان کمک کنید تا اطلاعاتی را که به شکلی متفاوت به اشتراک میگذارید، ببینند .

 

 

قالب های آماده موشن گرافیک

ما طرفداران بزرگ موشن گرافیک هستیم . شما می توانید لیست کامل قالب های ما را در اینجا ببینید . با استفاده از قالب های آماده موشن گرافیک میتوانید پروژه های خود با کیفیت بالا در مدت زمان کم تولید کنید 

شما می توانید از موشن گرافیک ها برای جان دادن به یک تصویر و یا ویدئو در زمینه های مختلف استفاده کنید. آیا می خواهید یک ویدیوی اینفوگرافیک بسازید؟ با اضافه کردن موشن گرافیک به ویدئوهای خود ، می توانید به آن آمار و ارقام یا در واقع جان بدهید . از موشن گرافیک ها در ویدیوهایی استفاده کنید که در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارید تا تاثیر آن را مشاهده کنید . موشن گرافیک ها برای رساندن مضمون در یک ویدیوی توضیحی ، یا تبلیغی فوق العاده است ، این روش، یک روش عالی و مقرون به صرفه برای ساخت یک ویدیو برای معرفی کسب و کار خودتان است .

برچسب ها:
31 مه 2019 مطالب آموزشی | مقالات آموزشی 470 بازدید
مطالب آموزشی مرتبطآخرین مطالب آموزشی در این دسته بندی
مطالب مرتبط بیشتر